Projektas ,,Sveiki mano dantukai”

 

    Jau antrus metus Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai vykdo projektą „Sveiki mano dantukai". Vienas iš projekto uždavinių yra ugdyti vaikų burnos higienos įgūdžius ir skatinti vaikus nuolat rūpintis dantukais bei juos prižiūrėti.

    Įgyvendinant šį projektą Senosios Varėnos „Nykštuko" lopšelio - darželio priešmokyklinės  bei „Bruknelės" grupės vaikučiams buvo vedamos pamokėlės „Aš ir dantukas"  bei „Dantukas ir draugai". Paskaitėlių pradžioje visiems buvo aiškinama - kas tai yra sveikata, kodėl mes turime būti sveiki. Vėliau vaikai buvo supažindinti su dantukų ir burnos higienos priemonėmis. Visiems vaikučiams buvo parodyta, kaip taisyklingai valyti dantukus bei papasakota apie pasekmes, kurios ištinka jei nesilaikoma pagrindinių burnos higienos reikalavimų.

     Priešmokyklinės grupės ugdytiniams vyko mokymai „Kas man valo dantukus". Naudodamiesi dantų muliažu, vaikai mokėsi taisyklingai valyti dantukus, aiškinomės, koks turi būti dantų šepetėlis ir pasta. Pamokėlei baigiantis visi vaikai gavo dovanų po vaikišką dantų pastą ir šepetėlį, o tėveliai lankstinuką „Dantų priežiūra vaikams – patarimai ir informacija".

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Irma Lukminienė


{gallery}dantukai1{/gallery}
Daugiau nuotraukų Fotogalerijoje ...