Mažųjų pažintis su knygomis

 

        Visą savaitę „Saulutės“ ir „Linelio“ grupių vaikučiams vyko pamokėlės tema „Mano pirmoji knygelė“. Iš auklėtojų J.Gecevičienės, G.Bartusevičienės ir D.Ratkevičienės pasakojimų vaikai sužinojo rašto ir knygos atsiradimo istoriją, patys bandė kurti knygeles.

        Pamokėlės tęsėsi Senosios Varėnos Balio Gražulio bibliotekoje. Čia vaikai susipažino su knygelių įvairove: knyga - akvariumas padėjo vaikams daugiau sužinoti apie vandens gyvūniją ir augalus, knyga - dėlionė papasakojo apie laukinius žvėris, mažieji džiaugėsi knygelėmis su langais, įvairiais karpiniais ir kitomis. Bibliotekininkė Rima Vainalavičienė parodė, kaip per veidrodį galima skaityti knygą, bet didžiausią įspūdį mažyliams paliko  didžiausios ir mažiausios knygų palyginimas. Pati mažiausia iš bibliotekoje esančių knygų kišeninė, vos 2,5x3,2 cm dydžio, knygelė Mano pagrindinės teisės Europos Sąjungoje, o didžiausia per tūkstantį tris šimtus puslapių turinti, ,,Mikalojaus Daukšos 1599 metų Postilė ir jos šaltiniai". Šią didelę ir sunkią knygą ne visi mažieji galėjo pakelti.

        Po trumpos ekskursijos po biblioteką M.K.Čiurlionio atminimo kambaryje mažieji lankytojai klausėsi Vilhelmo Haufo pasakos „Nykštukas Nosis. Vokiečių rašytojas V. Haufas, gyvenęs prieš du šimtmečius ir kūręs įvairaus žanro literatūrą, labiausiai išgarsėjo savo pasakomis vaikams. Sunku būtų surasti vaiką, negirdėjusį nė vienos jo pasakos. Kad nepavargtų klausydamiesi, per pertraukėles darželinukai iš paveikslėlių bandė atspėti muzikos instrumentų pavadinimus. M.K. Čiurlionio draugijos Senosios Varėnos skyriaus pirmininkė Elvyra Sinkevičienė mokė juos dainuoti dainelę apie dūdą. Tai humoristinė liaudies daina žaidimas apie dūdmaišio gaminimą.

        Į darželį vaikučiai grįžo ne tik daug sužinoję, bet ir su gera nuotaika.


{gallery}bibliotekoje{/gallery}