,,Žaislų ligoninė"

 

         Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, įgyvendindami Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo,  sveikatos stiprinimo, sveikos aplinkos kūrimo ir sveiko gyvenimo būdo propagavimo projektą „Sveika gyvensena" darželio „Saulutės" ir „Bruknelės“  grupių vaikučiams vedė popietę „Žaislų ligoninė".

       Pagrindinis popietės tikslas – padėti vaikams nugalėti gydytojų ir jų atliekamų procedūrų baimes, kurios žaloja vaikų emocinį vystymąsi, bei suteikti vaikams žinių apie sveikatą.

       Susitikimo metu vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė kartu su vaikučiais inscenizavo ligoninę. Buvo įrengta registratūra, vaikų gydytojo kabinetas, vaistinė ir žaidimų kambarys. Jaukioje ir draugiškoje „Žaislų ligoninės" aplinkoje vaikučiai susipažino su dažniausiai tokio amžiaus vaikams atliekamomis diagnostinėmis procedūromis: apžiūra, apčiuopa, širdies ir plaučių auskultacija, skiepais. Į „Žaislų ligoninę" buvo kviečiamas ateiti kiekvienas vaikas, kurio žaisliukas susirgo. Vaikas, kaip žaisliuko mama ar tėtis, kartu su draugišku gydytoju kabinete pildė žaisliuko sveikatos kortelę. Gydytojas žaisliuką apžiūrėjo, kartu su vaiku išsiaiškino, kodėl žaisliukas susirgo ir kaip gydytojas gali jam padėti. Gydytojas paskyrė žaisliuko gydymą, o vaikas su receptu keliavo į vaistinę pasiimti popierinių vaistukų. Ten buvo supažindinamas, kaip ir kada medikamentus vartoti, kad žaisliukas pasveiktų.

       Visų vaikučių žaisliukai buvo geri, klausė gydytojo nurodymų ir labai greitai pasveiko, bei pažadėjo daugiau nesirgti...

 

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Irma Lukminienė

 

{gallery}zaislu_ligonine{/gallery}