Popietė „Svečiuose - pasaka“

  

       Visi atmintyje saugome bent keletą pasakų iš vaikystės. Pasakų vaikams patinka klausytis jau nuo mažų dienų. Dažnai sekamos, pasakojamos ir drauge vaidinamos pasakos lavina vaikų vaizduotę ir kalbą, padeda geriau suprasti pasaulį ir save. Pasakos moko mylėti, užjausti, padėti, tikėti, tad ir Teatro metus prasminga pažymėti pasaka.

       Gegužės 16 d. Senosios Varėnos bibliotekoje vyko teatralizuota pasakų popietė „Svečiuose – pasaka“, kurioje dalyvavo vaikų darželio „Nykštukas“ vyresniųjų grupių vaikučiai. „Saulutės“ grupės vaikai, vadovaujami auklėtojos Danguolės Ratkevičienės, paruošė trumpą  spektakliuką „Kaip pelytė mamytei dovanos ieškojo“, o „Linelio“ grupės auklėtiniai su auklėtoja Gražina Bartusevičiene inscenizavo pasakaitę apie boružėlę.

       Į spalvingus vaidmenis mažiesiems padėjo įsijausti ir išradingi kostiumai, kuriuos kartu su vaikais sukūrė J. Gecevičienė. Mažųjų aktorių fantazijai padėjo išsiskleisti boružių, bitučių, gėlių, drugelių, muzikantų personažai.

       Pasakų popietė sulaukė ir netikėtos viešnios: vaikus aplankė tikrų tikriausia pasakų bobutė (buvusi Kultūros centro darbuotoja Marija Dancevičienė), kuri ne tik pasekė pasaką „Apie vilkų ir dešraitį“, bet ir apdalijo mažuosius klausytojus saldainiais. Vaikams sekta pasaka buvo ne paprasta, mat turėjo ne tik pamokantį siužetą, bet ir skambėjo gražia dzūkiška tarme.

       Renginio pabaigoje mažieji pasakoriai savo jėgas išbandė ir linksmame pasakų sekimo konkurse. Pasaka apie katinėlį ir gaidelį visus sužavėjo Nojus Tumosa, o Neda Janevičiūtė pasekė lietuvių liaudies mitologinę sakmę „Išsriaubta kūdra“. Drąsiausias konkurso dalyvis buvo Erikas Asakavičius, kuris klausytojams padovanojo savo kūrybos pasaką. Mainais į pasaką konkurso dalyviai buvo apdovanoti dailininko Rimo Valeikio piešimo įgūdžius lavinančiomis knygelėmis „Anzelmas“.

                                                                                                Bibliotekininkė Rima Vainalavičienė

       Daugiau nuotraukų Fotogalerijoje ...