Naudingi patarimai saugaus eismo tema

 

       Gegužės 5 dieną darželyje Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus veiklos organizavimo ir prevencijos grupės vyresnysis specialistas Ramūnas Petrušis, Varėnos policijos komisariato vyresnioji specialistė Jolanta Monkevičienė ir policijos bičiulis Amsis suorganizavo saugaus eismo pamokas.

       Pagrindinis dėmesys buvo skirtas saugaus eismo taisyklėms kelyje priminti: jei einama gatve – pėsčiasis, jei važiuojama dviračiu – dviratininkas, jei važiuojama automobiliu – vairuotojas arba keleivis. Visi yra eismo dalyviai, todėl privalo laikytis Kelių eismo taisyklių, gerbti kelyje vieni kitus. Ypač daug dėmesio skirta dviratininkams, nes, artėjant šiltajam metų laikui, dažniausiai pasirenkama ši transporto priemonė.  Taigi, dviratininkai turi laikytis ne tik tų taisyklių, kuriose minimas žodis „dviratis“ arba „dviratininkas“, reikalavimų. Visiems galioja pagrindinės saugaus eismo taisyklės: elgtis atsargiai ir atsakingai, kad niekam nekiltų pavojus.

       Policijos pareigūnai akcentavo, kad važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

       Vaikai, išklausę patarimus, iš Amsio gavo pažymėjimus, kad yra ištikimi Amsio bičiuliai ir įsipareigoja laikytis Kelių eismo taisyklių.

       Tikimasi, kad šis susitikimas padės vaikams išvengti nelaimingų eismo įvykių, skatins juos tinkamai elgtis gatvėje ar kelyje.