Tolerancijos diena

 

Kaip ir kasmet, taip ir šių metų lapkričio 15 d. ,,Nykštuko“ lopšelyje darželyje paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Į darželio salę vaikučiai susirinko nešini įvairiaspalviais,  įvairiaformiais laiveliais, kurie buvo vienas už kitą gražesni ir kūrybiškesni. 

 Šių metu tolerancijos simbolis – Švyturys, kuris reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija reiškia pakantumą, suteikia gebėjimą gyventi visuomenėje taikiai. 

Todėl ir mes, su visais darželio ugdytiniais prisiminėme, kaip svarbu atrakinti savo mintis, širdį ir jausmus, ir įsileisti i savo jausmų ir širdies labirintus kitokį žmogų nepaisant jo išvaizdos, lyties, tautybės, amžiaus, rasės, neįgalumo ar požiūrio.  Svarbiausia vykusio renginio mintis- ,,Priimu tave tokį, koks tu esi. Aš esu tolerantiškas!“. O, kokie jausmai ir elgesys slepiasi po žodeliu tolerancija? Tai: draugystė, geranoriškumas, švelnumas, meilė, kantrumas, pagarba, mandagumas, supratimas, užuojauta, pagalba, atlaidumas.

Renginio pabaigoje padėjome ugdytiniams nuplukdyti savo laivelius link švyturio ir palinkėjome vaikučiams nesipykti, nesišaipyti, neužgaulioti vieniems kitų, būti draugiškiems, mandagiems, nuoširdiems, ištiesti pagalbos ranką, nes juk taip elgdamiesi visada išmoksime Tolerancijos.

   

Mes esame tokie maži, 

O šis pasaulis, toks didžiulis. 

Tai būkim viens kitam artimesni: 

Ištieskim ranką – atsikelt padėsim, 

Ištieskim kitą – apkabinsime pečius, 

Nusišypsokim – šypsena lai sako,- 

Esu tau draugas – būki juo ir tu!

  

,,Dobiliukų“ gr. ikimokyklinio ugdymo 

mokytoja (auklėtoja) 

Rosita Levutaitė-Gainskienė

   

 

 

 

 

 

 

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 11 svečiai (-ių) ir narių nėra

Sveika mokykla

sveika_mokykla.jpg